برگزاری كارگاه آموزشی پیشگیری از ابتلا به بیماریهای ایدز و هپاتیت

Array چاپ Array

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

کارگاه آموزشی با هدف آگاهی بخشی بیشتر،پیشگیری و مقابله با بیماری و همچنین درمان HIV در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

alt

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان، روز یکشنبه مورخ 26 آذر ماه 96 با حضور علیرضا صیفوری،روسا و نواب رئیسان هیات های ورزشی و مدیران اماکن ورزشی شهرستان و با هدف حساس سازی و ارتقاء سطح آگاهی،کارگاه پیشگیری و کنترل بیماری های ایدز و هپاتیت در محل آمفی تئاتر اداره ارشاد به همت اداره ورزش و جوانان و با همکاری اداره شبکه بهداشت و درمان و اداره ارشاد برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر برزگر،کارشناس شبکه بهداشت در جمع ورزشکاران با بیان اصول پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ایدز،بر خود مراقبتی و پرهیز از رفتارهای پرخطر، خویشتن داری در زمان تجرد، وفاداری به همسر و لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و آشنایی با عوامل خطر تاکید کرد.

وی ایدز را بعنوان یکی از شایع ترین بیماریهای روز دنیا یاد کرد و اظهار داشت:این بیماری در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا سیر صعودی یافته و در حال رشد است که ایران نیز از این امر مستثنی نیست.

دکتر برزگر خاطر نشان کرد:مهمترین عامل در کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایدز،آموزش و ارتقای سطح اگاهی جامعه در ارتباط با راه انتقال بیماری و پیشگیری از این بیماری است.این آموزشها باید علاوه بر اینکه به افراد عادی داده می شود به گروههای در معرض خطربصورت جدی ارایه گردد که لازم است متولیان و دستگاههای مرتبط تلاش خود را در این زمینه بکار گیرند.گفتنی است در پایان کارگاه ،دکتر برزگر به سوالات ورزشکاران و مربیان پاسخ دادند.

alt

alt

alt

 

آمار بازدید

تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :751
تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :13
بازدید های کل سایت از ابتدا :بازدید های کل سایت از ابتدا :1014470

جستجو در سایت